We wtorek, 7 kwietnia, odbędzie się spektakularny różowy super-wełna

Według informacji opublikowanych przez NASA, superlekka pojawia się, gdy orbita Księżyca znajduje się najbliżej (perygeum) do Ziemi w tym samym czasie, w którym jest pełna.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, mamy czas, aby obserwować. Wystarczy okno, które pozwoli nam spojrzeć w niebo w tych dniach. Firmament przygotowuje spektakl, aby rzucić piękno w tym niezbędnym zamknięciu. Mówimy o Pink Supersymp, który zawdzięcza swoją nazwę kolorowi kwiatów Floxa.

Marzec Super księżyc jest również znany jako Worm Moon, odnosząc się do wiosennej odwilży, która odbywa się na półkuli północnej w tym czasie.

Kiedy i jak obejrzeć super poniedziałek marca 2020 w Hiszpanii:

Superluna marca 2020 można oglądać w Hiszpanii od tego poniedziałku, dnia 9, o godzinie 18.48. Chociaż moment, w którym Księżyc znajduje się w sytuacji perygeum, przybędzie o 7.33 we wtorek, 10 marca (czas półwysep).

Superluna można zobaczyć praktycznie z każdego punktu w Hiszpanii, jak czyste niebo przeważają. Na północnym półwyspie i na Wyspach Kanaryjskich pojawią się chmury.

Do zobaczenia pełni księżyca nie jest wymagane żadne urządzenie, takie jak teleskopy czy lornetki. Zaleca się, aby udać się do słabo oświetlonego obszaru z wyraźnym horyzontem.
Kolejne superweliki

W marcu tego roku odbędą się inne wydarzenia astronomiczne, najważniejsze zmiany z zimowego na letni, które nastąpią w nocy z 29 na 30 do 2:00 rano. Ze swej strony dwa inne Superlunas przybędą 8 i 7 kwietnia.

Super księżyc występuje, gdy plenilunium zbiega się z najbliższym punktem Księżyca na Ziemi w ciągu roku. Termin „różowy” pochodzi z rozkwitu dzikiej rośliny w Stanach Zjednoczonych, która ubiera się w tym kolorze teraz, w kwietniu.

W najbliższy wtorek i środę wieczorem księżyc będzie do 15% większy, a jego rozmiar 7% większy.

Jest to specjalne wydarzenie przeplatane między marcowym „Worm Moon” a majowym „Księżycem Kwiatów”.

Leave a comment