Odległość społeczna może być potrzebna do 2022 r., zgodnie z badaniem Harvard

Społeczność naukowa jest zgodna co do tego, że najskuteczniejszym środkiem zmniejszenia liczby zarażenia COVID-19 jest odległość fizyczna.

Niedawny artykuł naukowców z Uniwersytetu Harvarda twierdzi, że pomiar odległości fizycznej, związanej z zapobieganiem zarażenia koronawirusem COVID-19, może trwać do 2022 roku. Należy jednak zauważyć, że nie oznacza to, że do tego roku będziemy w sytuacji awaryjnej, zamknięci w naszych domach lub bez pracy, ale środek ten może być stosowany w okresach sporadycznych.

Według Stpehen M. Kissler i Christine Tedijanto, dwóch autorów artykułu (dostępnego pod tym linkiem), jeden okres porodu nie byłby wystarczający. Według tych epidemiologów, zamknięcia w okresach przerywanych może być zalecanym środkiem jako jeden lub więcej COVID-19 resurgences są prawdopodobne. Bez szczepionki lub skutecznego leczenia ogniska mogą trwać do 2025 roku.

Zwiększone zarażenie może być, ponieważ ludzie, którzy są zakażone i mają objawy lub nie przekazać go innym. Wśród osób, które mogą dostać, są wszyscy ci, którzy mają cechy wrażliwej populacji (kobiety w ciąży, nadciśnienie, otyłość, cukrzyca, ponad 55 lat).

Przewidywanie lub oczekiwanie na koniec pandemii w ciągu najbliższych dwóch miesięcy (maj, czerwiec, lipiec) nie jest zgodne ze wszystkimi badaniami, które przyniosły epidemiologię.

Badania, opracowane przez grupę naukowców pełniących funkcję doradców rządu Brytyjskiego, sugerują, że okresy izolacji i fizycznej odległości będą potrzebne przez co najmniej rok.

W odniesieniu do fizycznych środków odległości, mogą one być mniej rygorystyczne w niektórych okresach. Ma to na celu zapobieżenie przekroczeniu zdolności szpitali i placówek służby zdrowia. Jednak osoby należące do najsłabszych populacji powinny przestrzegać środków izolacji, przynajmniej do czasu opracowania jednego z testów szczepionkowych lub opracowania wysoce skutecznej metody leczenia.

Nowe metody leczenia, szczepionki lub zwiększenie zdolności i jakości systemów opieki zdrowotnej mogą znacznie zmniejszyć rygorystyczne środki dotyczące odległości fizycznej. Jeśli jednak szczepionka nie zostanie pomyślnie opracowana lub w najgorszym przypadku systemy opieki zdrowotnej zostaną przytłoczone, izolacja i fizyczne środki odległości będą nadal wdrażane do 2022 roku.

Leave a comment