Nieoczekiwana przyjaźń między orangutanami i wydrami w pustynnym zoo w Belgii

Zachowanie wielu zwierząt zmienia się zaskakująco w wyniku kwarantanny w wyniku COVID-19.

Ze wszystkich skutków, jakie kryzys zdrowotny spowodowany przez koronawirus coVID-19 miał na świecie, jednym z najbardziej unikalnych było zachowanie zwierząt.

Praktycznie w każdym zakątku Ziemi, obrazy zostały zrobione zwłaszcza zwierząt, które powróciły do punktów po „podbity” przez ludzi. Dromedarios skoki na plażach Maroka, foki opalania na brzegu morza, delfiny na brzegu Włoch, wieloryby w „calanques” Marsylii i więcej.

Z tej okazji, fakt, że przeglądowi został nagrany kilka dni temu w Belgii, w szczególności w Pairi Daiza, prywatnym zoo w prowincji Hainaut (w pobliżu południowej granicy kraju z Francją).

W tym miejscu częścią środków wdrożonych w następstwie kwarantanny wynikającej z ogniska COVID-19 było, oprócz zamknięcia dla społeczeństwa, współistnienia niektórych zwierząt w celu wspierania lepszej opieki nad tymi zwierzętami.

W szczególności gatunki wybrane do interakcji były orangutany i rodzina wydry, że zoo zachowuje w swoich obiektach. Jednym z usprawiedliwień dla mieszania tych dwóch gatunków było to, że orangutany w szczególności są zwierzętami, których dobrostan zależy w dużej mierze od bycia intelektualnie zabawnymi, ponieważ są naczelnymi o wielkich zdolnościach poznawczych.

Strategia ta miała szczęście, ponieważ, jak widać na zdjęciach towarzyszących tej notatce, orangutany i wydry stworzyły swoistą symbiozę, w której zabawa wydaje się być wspólnym punktem.

Wydry, należy wspomnieć, są bardzo społeczne i bardzo twórcze zwierzęta, więc nie wydaje się być zbieg okoliczności, że znaleźli w tej grupie orangutanów ich idealnych towarzyszy gry.

Niewątpliwie te sceny sprawiają, że zastanawiamy się również, jaka byłaby planeta bez obecności człowieka, a mniej nie w taki sposób, że jak to miało miejsce w ciągu ostatnich stu lat, nasz gatunek jest zaangażowany w ogarnianie wszystkiego i spożywanie wszystkiego. Gdybyśmy zostawili więcej miejsca na życie, moglibyśmy rozwijać się w sposób, którego nawet nie możemy sobie wyobrazić.

Leave a comment