Odtworzenie kultowych obrazów stało się świetną rozrywką

Z zamkniętymi drzwiami, J. Paul Getty Museum w Los Angeles rozpoczęła tę inicjatywę, aby utrzymać zainteresowanie sztuką przy życiu, zapraszając ludzi do odtworzenia dzieł sztuki w swoich domach z przedmiotów codziennego użytku.

Ponieważ nie widzimy sztuki, ta pinacoteca postanowiła rzucić wyzwanie swoim zwolennikom, aby wciągnęli sztukę do swoich domów. Wyzwanie rozpoczęło się od tego, że pracownicy muzeum szukali przedmiotów, które mogłyby niejasno przypominać obraz, który chcieli naśladować i który bez większego wysiłku dał kołek.

Było wiele osób, które poparły wniosek na różnych poziomach, od najbardziej podstawowych do najbardziej przepracowanych.

Niektórzy używali swoich zwierząt jako bohaterów. Kolekcjonerzy, rolki papieru toaletowego, jedzenie, przedmioty wokół nas w domu stały się kluczowymi elementami w tych konkretnych reprodukcjach, które wywołały kreatywność i wywołały uśmiechy.

Ale kalifornijskie muzeum nie jest jedynym, które postawiło to twórcze wyzwanie w ruchu. Holenderski profil na Instagramie Tussen Kunst & Quarantaine („między sztuką a kwarantanną”) dzieli się domowymi rekreacjami przez kilka tygodni, a także kontem Covid Classics, w którego biografii są opisywani jako „czterej współlokatorzy, którzy kochają sztukę… i są poddawane kwarantannie w nieskończoność.”

W naszym kraju inicjatywa również została udzielona. Jest to przypadek Andrei i jej matki, którzy dzielili rekreację Mujeresa w oknie Murillo lub rodziny Vigo, która animowana przez Irię, jednego z jej członków, i zainspirowana holenderską relacją odtworzyła różne obrazy z rodzicami, wujkami i dziadkami jako bohaterami.

Bez wątpienia, w obliczu dramatycznej sytuacji, kreatywność bez ograniczeń jest jedną z dobrych rzeczy, które ta kwarantanna pozostawia nas i daje nam takie cuda. Czy rozweselasz?

Leave a comment